Црногорската полиција на улица претепа поранешен фудбалер на Вардар (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Којашевиќ кој има и девет настапи за репрезентацијата на Црна Гора, во петокот бил нападнат од полицајци. Тој најави дека ќе ги тужи напаѓачите.

„Одев кон училиштто на мојот син за да го земам, а група полицајци уклучија ротација и ме застанаа. Го претресуваа моето возило и мене самиот, иако им кажував дека немам ништо направено. Тогаш почнаа да ме малтретираат, ме удрија неколкупати. Никогаш ништо немам направено. Буквално ништо, но тие ме малтретираа. Откако ја видов видео-сниката, решив да ги тужам, иако тие ме молеа да не го правам тоа“, изјави Којашевиќ.

Којашевиќ во Вардар играше во сезоната 2016/17, настапи на 40 натпревари и постигна 13 голови.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани