Црногорците им скандираа на Босанците: Бурек со сирење! (ВИДЕО)

by
0 минути читање

Она што е впечатливо од овој меч е едно скандирање на Црногорците кои во еден момент почнаа да викаат: „Бурек со сирење“.

Тоа е духовита провокација кон Босанците за кои бурекот е светост и тие тврдат дека тој е само со месо, а со сѐ друго е пита, не бурек.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани