Челси во судиското продолжение го победи Лестер за место во полуфиналето од ФА Купот! (ВИДЕО)

by
2 минути читање

Резултатот го отвори Кукуреља уште во 13. минута од натпреварот. А по 13 минути игра Стерлинг промаши пенал.

Сепак Челси постигна уште еден гол во првото полувреме, Палмер реализираше за 2-0.

По шест минути игра во второто полувреме Дисаси си постигна неверојатен автогол и намали на 2-1.

Тој погодок им даде крилја на фудбалерите на Лестер кои преку Мавидиди во 62. минута изедначија на 2-2.

Десет минути подоцна Лестер остана со играч помалку откако Дојел поради старт како последен играч од одбраната доби црвен картон.

Таквата предност Челси ја искористи во 92. минута кога по асистенција на Палмер, Чуквуемека даде гол за победа од 3-2.

Но, тоа не беше сѐ, пет минути подоцна Мадуеке даде прекрасен гол за конечни 4-2.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани