Челси со 10 милиони евра го купува „новиот Дрогба“

by
1 минути читање

Челси го договори првото засилување за зимскиот преоден рок, на Стемфорд Бриџ пристигнува талентираниот Давид Датро Фофана, кој често знае да биде ословен како „новиот Дрогба“.

Неколку извори пренесуват дека преговорите се во завршна фаза и наскоро ќе пристигне официјална потврда за зделка вредна околу 10 милиони евра.

Фудбалерот од Брегот на Слоновата Коска има одлична сезона во Молде со 21 погодок и 7 асистенции зад своето име.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани