Челси киксна кај најслабиот тим во Премиерлигата! (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Челси одлично го почна мечот, со гол на Тијаго Силва во 11. минута поведе со 1-0, но на Шефилд не му требаше многу за да се врати. Богл во 32. минута изедначи на 1-1.

Во 66. минута Мадуеке ја врати предноста на Челси, но сините не издржаа до крај, Мекбарни во 93. минута погоди за конечни 2-2.

Тотнем со 3-1 го совлада Нотингем Форест. Головите за тимот од Северен Лондон ги постигнаа Ван де Вен и Поро, еден беше автогол на Муриљо. Погодокот за гостите беше делот на Вуд.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани