Челси ја одби понудата на Интер за Лукаку и ја одреди цената на напаѓачот

by
1 минути читање

„Сините“ не
сакаат да го испратат Ромелу Лукаку на нова позајмица во Интер и бараат
„нероаѕурите“ во целост да го купат напаѓачот.

Интер достави
предлог вреден 30 милиони евра, но како што пренесуваат медиумите од Англија,
оваа сума не е доволна за трансфер.

Атлетик објави
дека Челси веднаш го одбил предлогот и на Интер му порачал дека се потрени 45 милиони
евра за продажба.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани