Челси има три понуди за Лукаку, таа на Интер е најлоша

by
1 минути читање

Интер имаше уште еден неуспешен обид за ангажман на Ромелу Лукаку, Челси го одби и предлогот вреден 30 милиони евра плус бонуси.

Како што пишува новинарот Бен Џејкобс, три клубови се сериозно заинтересирани за ангажман на напаѓачот и понудата на „нероаѕурите“ е најлоша.

Се говори дека клуб од Саудиска Арабија и Јувентус се останатите загреани страни, „старта дама“ може да го добие Ромелу Лукаку како дел од трансферот на Душан Влаховиќ.

Се очекува да се најде некакво решение пред Ромелу Лукаку во понеделник да се врати во Лондон на подготовките за новата сезна.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани