Челси ги потврди бројките на дресовите на фудбалерите, тројца играчи не се на списокот!

by
0 минути читање

На списокот ги нема Ромелу Лукаку, Хаким Зијеш и Калум Хадсон-Одои. Овие тројца фудбалери веројатно ќе го напуштат Челси во наредните денови.

Списокот на фудбалерите на Челси за идната сезона и нивните броеви можете да го видите на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани