Цела Европа зборува за голот што го прими Албанија: Ова го нема ни во аматерски фудбал (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Албанија останува во игра за првото место во Групата 4 од Лига Ц, вечерва на домашен терен со 3-1 триумфираше
над Казахстан.

Мечот сепак го
одбележа голот на гостите. Откако Исмајли погоди во 23. минута
за 2-0, Кaзахстан тргна од центар, Ајмбетов изведе а Абикен забележа дека
голманот Бериша е излезе и го лобуваше од половина терен за 2-1.

На социјалните
мрежи има многу мајтап на сметка на Бериша, критики има и кај спортските медими кои пишуваат дека ваков гол не се гледа ниту во аматерски лиги.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани