Чави: Загубивме поради судијата, му кажав дека беше катастрофа!

by
1 минути читање

Барселона имаше предност од 3-2 по првиот дуел со ПСЖ и одлично го почна реваншот откако поведе со 1-0 со гол на Рафиња, но работите се променија откако Араухо доби црвен картон. До крајот на мечот францускиот тим даде четири гола и се избори за полуфинале во Лигата на шампионите.

Чави кој во текот на мечот доби црвен картон, бесот го истури врз судиите.

„Штета, нашиот настап во Лигата на шампионите е завршен поради судиски грешки“, рече Чави по мечот.

„Му кажав на судијата дека беше катастрофа. Тоа е реалноста“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани