Чави: Сите сакаат да го видат последниот танц на Меси во Барселона како Мајкл Џордан

by
1 минути читање

Гласно се шпекулира дека Меси би можел да се врати во Барселона ова лето, иако се зборува и дека тој преговара со ПСЖ за нов договор. Чави се надева дека Лео ќе се врати таму каде што припаѓа.

„Не е првпат да зборуваме за враќање на Меси. Јас разговарам многу со него. Тоа е нешто на кое работиме и се надевам дека ќе го видиме повторно во Барселона. Тоа е клубот на неговиот живот“, вели Чави.

„Би сакал Меси да се врати. Но тоа не зависи од мене. Зависи од тоа дали Меси би бил среќен да го направи тоа, дали тој ќе сака да се врати. Сега не е време да зборуваме за тоа, но би бил многу среќен да се случи“.

„Го гледав како созрева во Барселона и нормално е луѓето да се возбудени за негово потенцијално враќање“.

„Сите сакаат да го видат последниот танц на Меси како Мајкл Џордан“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани