Чави се предомисли, останува тренер на Барселона!

by
1 минути читање

Чави ќе го испочитува договорот со Барселона до крај, ќе остане во клубот најмалку до јуни 2025 година.

Одлуката е донесена на состанок меѓу Чави и претседателот Лапорта и спортскиот директор Деко.

Лапорта со месеци се обидуваше да го предомисли Чави кој на почетокот беше многу одлучен да си замине, но на крајот сепак ја промени одлуката.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани