Чави: Имам тактички план како ќе играме со Меси

by
1 минути читање

Што се однесува до иднината на Меси, јасно е само дека тој ќе го напушти ПСЖ и во следната сезона ќе има друг клуб. Силно се шпекулира дека ќе се врати во Барселона, но има голема понуда и од Саудиска Арабија.

„Му кажав на претседателот дека враќањето на Меси има смисла. Без никаква сомнеж, тој е перфектен за нашиот систем и идеја. Имам тактички план на ум како ќе играме со Меси“, вели Чави.

„Од Меси зависи, мислам дека тој треба да одлучи. Да, зборувам со Меси“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани