„Бускетс е најпаметниот фудбалер кој го имам видено или со кој сум играл – тој е генијалец“

by
1 минути читање

Бускетс кој досегашната цела кариера ја помина во Барселона, заминува од клубот по крајот на сезоната. Чави не штедеше пофалби за него.

„Серхио Бускетс е најпаметниот фудбалер кој некогаш сум го видел или со кој сум играл – тој е генијалец“, вели Чави.

„Го загубивме најдобриот играч од средниот ред во нашата историја – тој беше десетка во се што правеше на теренот и надвор од него“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани