Бруно Фернандеш со волеј донесе три бода за Манчестер јунајтед (ВИДЕО)

by
2 минути читање

Манчестер јунајтед на гостувањето кај Барнли отпатува со серија од три порази по ред, таа беше прекината вечерва.

Првпат мрежата се тресеше во 25. минута кога Еванс погоди со глава, но беше досуден офсајд од Хојлунд кој беше пред голманот Трафорд, погодок беше поништен.

Но, Еванс имаше голема улога и во регуларниот гол, течеше 45. минута кога тој перфектно му нафрли на Бруно Фернандеш кој со волеј ја зафати топката и ја смести во мрежата на Барнли за водство од 1-0 кое на крајот беше и конечен резултат.

@2024 – Сите права задржани