Бруно Фернандеш проговори за иднината на Роналдо

by
0 минути читање

Се шпекулира дека Роналдо не е задоволен со трансфер активностите на Манчестер јунајтед и сака да го напушти клубот. Неговиот агент Жорж Мендеш му бара нова средина.

Сепак Бруно Фернандеш не верува дека има вистина таквите написи, очекува Роналдо и следната сезона да игра за Манчестер јунајтед.

„Ситуацијата на Кристијано Роналдо? Зборував со него пред неколку недели, со бозбуда чекам да дојде на подготовките и нема ништо друго околу тоа“, вели Бруно Фернандеш.

„Не мислам дека Манчестер јунајтед ќе дозволи да изгуби таков играч како Кристијано“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани