Брозовиќ ќе си оди од Интер, четири гиганти во трка по неговиот потпис

by
1 минути читање

Според шпанскиот весник „Спорт“, Хрватот решил да си замине од Интер и тоа е негова конечна одлука.

Од Шпанија за неговите услуги се интересираат Барселона и Атлетико Мадрид, но интерес има и од ПСЖ и Челси.

Брозовиќ има активен договор со Интер до јуни 2026 година, па кој и да го сака ќе треба да го одврзе ќесето. Според „Трансфермаркт“ неговата цена е 35 милиони евра.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани