Бразил за 45 минути ја наполни мрежата на Јужна Кореја, Тите танцуваше со играчите (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Шоу на Бразил во
првото полувреме против Јужна Кореја, мрежата на Ким четири пати се тресеше.

Винисиус го
отвори резултатот, Нејмар од пенал зголеми на 2-0 а по половина час игра,
Ришарлисон реализираше една убава акција за 3-0. Напаѓачот на Тотнем потоа се
упати кон клупата и почна танц со селекторот Тите.

Пакета во 36. минута
зголеми на 4-0, а Јужна Кореја може да биде среќна што со овој резултат се
замина на пауза, „кариоките“ имаа уште неколку добри шанси.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани