Бразил го објави составот за Светското првенство, Фирмино не е на списокот

by
1 минути читање

Познати се фудбалерите кои ќе играат за Бразил на Светското првенство во Катар, најголемото изненадување е изоставувањето на Фирмино.

Меѓу патниците за Катар е и ветеранот Дани Алвеш.

Составот на Бразил за СП:

Алисон, Едерсон, Вевертон

Дани Алвеш, Данило, Алекс Сандро, Алекс Телес

Бремер, Милитао, Маркињос, Тијаго Силва

Касемиро, Рибеиро, Гимараеш, Фабињо, Фред, Пакета

Антони, Габриел Жесус, Мартинели, Нејмар, Педро, Рафиња, Родриго, Ришарлисон, Винисиус

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани