Болест ја нападна Франција, двајца стартери се неизвесни за Мароко

by
1 минути читање

Упамекано и Рабио денеска не тренираа, двајцата се болни.

Дефанзивецот се жали на запаление на грлото. Ако не може да настапи тој, покрај Варан би требало да игра Ибрахима Конате.

Рабио е болен и има температура, неизвесно и тој дали ќе биде здрав и подготвен за утре. На негово место би играл Камавинга или евентуално Верету или Фофана.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани