„Билд“ пренесува еден интересен детал од тренингот на Баерн Минхен (ФОТО)

by
1 минути читање

Томас Милер
побара автограм од италијанскиот стратег од клупата на Баерн Минхен, Карло
Анчелоти, тоа го забележаа германските новинари, па веднаш го пренесоа овој
интересен детал од тренингот на шампионот на Бундеслигата.


Првата сезона на
Карло Анчелоти на клупата на Баерн Минхен беше најлошата за Томас Милер во главните
натпревари. Анчелоти не му даваше прилика на Милер да биде дел од големите
натпревари, дали сето тоа се менува сега?
“ пишува „Билд“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани