Без голови на дербито меѓу Сити и Арсенал на радост на Ливерпул

by
1 минути читање

Манчестер Сити имаше поголем посед на топката, но Арсенал одлично се бранеше, јалови беа нападите на домаќините.

Имаше периоди од мечот кога Арсенал имаше свои моменти пред голот на Сити, но ниту еден тим не само што не даде гол, туку не создаде ниту идеална шанса за такво нешто.

На ова реми најмногу се израдува Ливерпул кој е осамен на врвот со 67 бодови, Арсенал е втор со 65, Манчестер Сити има 64 на третото место.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани