BetAdria.com викенд типови: Келн е девет натпревари без победа против Волфсбург

by
2 минути читање

Волфсбург е во лоша позиција во Германија, имаат само четири бода повеќе од екипите кои се во зоната за испаѓање. Во сабота Волфсбург му гостува на Келн каде што имаат многу добри спомени. Волфсбург нема загубено од овој противник во последните девет меѓусебни средби. Коефициентот за двојна шанса за Волфсбург на BetAdria.com изнесува 1,68.

Кристал Палас и Сандерленд се борат за опстанок во Премиерлигата и во сабота нерешено не е опција и за двата тима. Двата тима играат поофанзивно во второто полувреме и нивните четири од последните пет меѓусебни натпревари завршиле со четири или повеќе голови. Коефициентот за повеќе од 1,5 голови во второто полувреме на овој натпревар на BetAdria.com е 2,08.

Емполи нема загубено на ниту еден од последните шест лига натпревари против Торино и само шест голови биле постигнати во овие дуели. Во недела ќе играат повторно, а Емполи нема примено гол на ниту еден од последните три домашни натпревари. Коефициентот за помалку од 2,5 голови на овој меч на BetAdria.com е 1,71.

Во пресрет на нивниот нов меч во недела, Осасуна не постигнала ниту еден гол на последните четири натпревари против Реал Сосиедад. Клубот од Памплона нема победено на ниту еден од нивните последни 12 лига натпревари и коефициент да не дадат гол на Сан Себастијан на BetAdria.com е 1,84.

Ст. Етијен постигнал шест голови на последните три натпревари во Лига 1 и се наоѓа во многу добра форма. Во недела ќе го пречекаат Лион, кој постигнал најмалку по еден гол на последните пет натпревари во Лига 1. Коефициентот за тоа дека двете екипи ќе дадат гол на BetAdria.com е 1,75.

BetAdria.com Ви нуди одлични коефициенти и голем број на различни обложувања за секој натпревар. Уживајте во фудбалот и заработете пари на BetAdria.com!

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани