BetAdria.com викенд типови: 21 гол на последните четири натпревари помеѓу Осасуна и Реал

by
2 минути читање

Лајпциг е многу добар во првото полувреме од своите домашни натпревари, имаат постигнато 11 голови и примено само три на девет натпревари. Хамбургер има постигнато само три голови во првите 45 минути на нивните десет гостувања. Овој меч се игра во сабота, коефициентот на BetAdria.com дека Лајпциг ќе го добие првото полувреме е 1,98.

Во првиот дел од сезоната Вест Бромвич на свој терен го победи Вест Хем со 4-2. Чеканите имаат голем проблем против ВБА, тие победиле само на три од последните 14 меѓусебни дуели во сите натпреварувања. Во сабота повторно се среќаваат овие два тима и коефициентот за двојна шанса на BetAdria.com во корист на Вест Бромвич е 1,69.

Само на четири натпревари на Реал Мадрид во Примера оваа сезона имало помалку од три гола. Реал Мадрид оди во Памплона во сабота вечер и на последните четири натпревари против Осасуна се постигнати вкупно 21 гол. Коефициентот на BetAdria.com за над 3,5 голови е 2,00.

Сампдорија има загубено само еднаш на последните девет домашни натпревари во Серија А и имаат навистина многу добра статистика против Болоња. Болоња не победила ниту еднаш во Џенова против Сампдорија во последните девет обиди. Болоња речиси 19 години е без победа таму, коефициентот на BetAdria.com за победа на Сампдорија изнесува 1,90.

Нант има постигнато само пет голови во последните 12 натпревари од Лига 1, но и Нант и Марсеј имаат постигнато голови на шест од последните седум нивни меѓусебни дуели во Нант. Нивниот нов дуел е во недела и коефициентот на BetAdria.com за двете да постигнат гол е 1,82.

BetAdria.com Ви нуди одлични коефициенти и голем број на различни обложувања за секој натпревар. Уживајте во фудбалот и заработете пари на BetAdria.com!

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани