Бернардески бара промена на правилата: Јас сум европски шампион, а никогаш не сум играл на Светско првенство

by
1 минути читање

Италија два
циклуси по ред доживува шок во квалификациите за Светските првенство, токму
Македонија им го сруши мундијалскиот сон на „аѕурите“ со триумф во Палермо во
баражот.

Федерико
Бернардески смета дека е апсурдно тоа што Италија не е дел од мундијалот во
Катар и смета дека правилата треба да се променат.

„Боли тоа што не
сме на Светско првенство, победниците на континенталните првенства треба по
автоматизам да се дел од мундијалот. Јас сум европски шампион, а никогаш не сум
играл на Свветско првенство. Апсурдно“
– вели Федерико Бернардески, кој
изминатово леото се реши да ја напушти Серија А за авантура во МЛС, во редовите
на Торонто.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани