Бензема веќе нема да игра за Франција: Нашата приказна завршува тука!

by
9 минути читање

Бензема можеше да биде дел од последните мечеви на Франција на Светското првенство, но Дидие Дешам реши да не го врати во составот.

Се чини дека на неговата одлука да стави крај на кариерата во репрезентацијата имаат и токму тие недоразбирања со Дешам.

„Се потрудив да ги поправам своите грешки за да бидам тука каде што сум денес и горд сум на тоа. Ја напишав мојата приказна, а нашата завршува тука“, вели Бензема.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани