Бензема сакал да се врати во Катар, Дешам не му дозволил

by
1 минути читање

Кога Бензема отпадна поради повреда, Дешам не повика друг фудбалер, местото остана слободно, па напаѓачот на Реал Мадрид може да се врати во составот.

Бензема е опоравен од повредата и сакал да се врати, но Дешам решил дека е подобро тој да остане во Шпанија.

Селекторот на Франција сметал дека со доаѓањето на Бензема може да биде нарушена сегашната атмосфера во селекцијата.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани