Бенфика ја наполни мрежата на Бриж и во голем стил се пласира во четвртфиналето на ЛШ (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Бенфика даде гол уште во втората минута, Жоао Марио погоди со пета, но голот беше поништен поради офсајд.

Резултатот беше отворен во 38. минута кога Рафа Силва реализираше за 1-0, а пред крајот на првиот дел погоди и Рамош за 2-0.

Рамош даде гол и во 57. минута за водство од 3-0, во 71. минута Жоао Марио од пенал зголеми на 4-0, а шест минути подоцна Нерес погоди за 5-0.

Почесен гол за Клуб Бриж даде Меијер на три минути пред крајот на мечот.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани