Батшуаи ги истрола Катар и ФИФА по мечот со Канада : Љубовта секогаш победува (ФОТО)

by
2 минути читање

ФИФА за да му удоволи на Катар, побара Белгија да го промени третиот дрес затоа што на него пишувало „Љубов“ (LOVE), што ги асосцира на поддршка за ЛГБТ правата.

По победата над Канада, Батшуаи ја ретвитна таа вест и напиша: „Не е проблем, љубовта секогаш победува“.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани