Барселона одбила 60 милиони за услугите на Рафиња, ако го продава, ќе бара најмалку 80 милиони

by
1 минути читање

Изминатиов период
често има гласини за трансфер на Рафиња, но денешното издание на Спорт вели
дека Барселона нема намера лесно да се откаже од Бразилецот.

„Каталонците“ веќе
одбиле еден предлог, клуб од Премиерлигата бил подготвен да одвои околу 60
милиони евра за ангажман на офанзивниот фудбалер, но одговорот бил НЕ.

Весникот додава
дека Барселона во моментов е задоволна од партиите на Рафиња, и доколку реши да
го стави на продажба, ќе бара најмалку 80 милиони евра.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани