Барселона има приоритет, да го спои офанзивното дуо од репрезентацијата на Шпанија

by bojan
2 минути читање
Јамал, Нико Вилијамс

„Каталонците“ како приоритет на трансфер пазарот имаат поставено ангажман на Нико Вилијамс од Атлетик Билбао, но за реализирање на една ваква зделка, прво ќе треба да продаваат.

Нико Вилијамс е еден од играчите кои прикажуваат импресивни партии на Европското првенство, па често неговото име е дел од трансфер шпекулациите.

Се говори дека раководството на Барселона го има поставено како приоритет неговиот трансфер, и сакаат да го спојат офанзивното дуо од репрезентацијата (заедно со младиот Ламин Јамал) за да им парираат на Реал Мадрид.

Но зделката воошто не е лесна и покрај тоа што Нико Вилијамс има откупна клаузула од 58 милиони евра (одредени извори пишуваат дека е уште пониска, односно 50 милиони евра).

Барселона е во лоша финансиска ситуација, и ќе мора прво да продава и да жртвува некое звучно име.

Во моментов се шпекулира со Рафиња и Роналд Араухо, еден од нив, па дури и двајцата, би можеле да бидат продадени.

Обложувај се онлајн на натпреварите од ЕП на Моцарт и добиј бонус до 400 евра, регистрирај се ТУКА.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани