Барселона и Атлетико меркаат изненадувачки трансфер на фудбалерот кој е непожелен во Манчестер јунајтед

by
1 минути читање

Мејсон Гринвуд
беше ослободен од обвинувањата за силување и сексуален напад поради немање
доволно докази, но навивачите, спонзорите и добар дел од вработените го кренаа
гласот против младиот напаѓач, па Манчестер јунајтед одлучи дека Англичанецот
нема иднина на Олд Трафорд, и во последните денови од летниот преден рок го
испрати на позајмица во Хетафе.

Тој одлично се
снаоѓа во Ла Лига, до овој момент има четири погодоци и три асистенции зад своето
име, па привлекува голем интерес.

Последните
информации велат дека Барселона праќа скаути да ги следат игрите на Мејсон
Гринвуд, а неговото име се наоѓа и во бележникот на уште еден гигант, односно
Атлетико Мадрид внимателно ги следи неговите настапи.

Валенсија и Реал
Сосиедад претходно се споменуваа како клубови кои исто така го меркаат
Англичанецот.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани