Барселона го освои Париз во спектакуларен меч со пет голови (ВИДЕО)

by
2 минути читање

ПСЖ не успеа да ја искористи предноста на домашен терен, францускиот тим беше фаворит во овој меч, но Барселона си оди со победа.

Барселона беше поконкретна во првото полувреме, во 37. минута преку Рафиња постигна гол за водство од 1-0. Имаше шанси и поубедливо да замине на одморот, но тоа не се случи.

Во вториот дел ПСЖ почна фуриозно, по само три минути игра Дембеле му даде гол на својот поранешен тим за израмнување на 1-1.

Веќе во 51. минута се случи комплетен пресврт, по една одлична акција и додавање на Руиз до Витиња, овој даде гол за водство на ПСЖ од 2-1.

Барселона успеа да се соземе од шокот и во 62. минута по една прекрасна асистенција од Педри, Рафиња повторно даде гол за 2-2.

Во 77. минута Гундоган нафрли од корнер, Кристенсен даде гол со глава за победа на Барселона од 3-2.

На Ванда Метрополитано, Атлетико Мадрид ја победи Борусија Дортмунд со 2-1.

Гостите од Германија двата гола ги примија по грешки на одбраната, најпрво погоди Де Пол во четвртата минута, а потоа и Лино во 32. минута за предност од 2-0.

Борусија Дортмунд со гол на Халер во 81. минута намали на 2-1 за поголема надеж во реваншот.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани