Барса славеше на Калдерон и со една нога е во финале (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Бранителот на
трофејот во Купот на Шпанија, Барселона е на добар пат да се плсира во
финалето.

Избраниците на
Енрике со одлична игра во првите 45 минути вечерва го замолкнаа Висенте
Калдерон.

Луис Суарез со
одличен соло пробив од половина терен донесе водство од 0-1, а Меси во 33.
минута прекрасно биеше од 20 метри за 0-2.

Во вториот дел,
Гризман само успеа да намали на 1-2, за малку да ја врати неизвесноста во
двомечот.


ᴴᴰ by mohtv

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани