Барса ја губи битката за уште еден голем талент, Челси во Бразил за со 60 милиони да го купи „Месињо“

by bojan
1 минути читање

Барселона е во финасиска криза, има ограничени средства за трансфери, па изминативе години не
може да им парира на гигантите од Европа и да наддава за најголемите таленти ширум светот.

Како што пишува Спорт, „каталонците“ ќе ја загубат и битката за 16 годишниот Естевао Вилијан од Палмеирас,
кој е попознат како „Месињо“.

Делегација на Челси е во Бразил со намера да ја активира откупната клауула на офанзивниот
фудбалер вредна 60 милиони евра, и да го осигура потписот на перспективното момче.

Весникот додава дека од оваа сума, 70% (42 милиони евра) ќе бидат за Палмеирас, додека пак останатите
30% (18 милиони евра) ќе му припаднат на семејството на Естевао Вилијан.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани