Баерн го продава Кимих, Германецот на ум има пет клубови и ги шкртнал Јунајтед, Челси и ПСЖ

by
1 минути читање

Џошуа Кимих би можел да замине од „Алианц Арена“ по крајот на сезоната. Преговорите за нов договор тапкаат во место, па Баерн Минхен е подготвен летоска да го продаде фудбалерот доколку добие добра понуда.

Како што пренесува новинарот Флоријан Плетенберг, Џошуа Кимих е заинтересиран за нова авантура, и на ум има пет клубови во кои би можел да ја продолжи кариерата.

Манчестер Сити, Ливерпул, Арсенал, Реал Мадрид и Барселона се клубовите кои го привлекуваат Џошуа Кимих.

Трансфер во Манчестер јунајтед, Челси и ПСЖ не се опција за Германецот во овој момент.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани