Азар стави крај на репрезентативната кариера, веќе нема да игра за Белгија (ФОТО)

by
1 минути читање

Еден Азар преку социјалните мрежи извести за својата одлука.

„Денеска се врти страница… Ви благодарам за вашата љубов. Ви благодарам за вашата неспоредлива поддршка. Ви благодарам за сета оваа среќа споделена од 2008 година. Решив да ставам крај на мојата репрезентативна кариера. Ќе ми недостасувате“, напиша Азар.

Ова е добра вест за Белгија, Еден Азар беше еден од оние фудбалери кои настапуваа во селекцијата на стара слава без притоа да се во добра клупска форма.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани