Австралија преку пенали до пласман на Светското првенство во Катар (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Натпреварот се играше на неутрален терен, во Катар. Мрежите мируваа најпрво во регуларните 90 минути, а не се затресоа ниту во продолженијата. 

Најблиску до гол беше Перу кој преку Едисон Флорес ја погоди стативата.

Во пенал серијата Австралија беше поуспешна иако почна со промашување, на крајот во шест серии тие дадоа пет голови, а Перу четири и се пласираа на Светското првенство.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани