Аталанта го понижи Наполи на „Диего Марадона“

by
1 минути читање

Наполитанците доживеаа шок на стадионот „Диего Марадона“ против директен ривал за четвртата позиција.

Аталанта поведе во 26. минута со гол на Миранчук, а пред самиот крај на првото полувреме Скамака зголеми на 2-0.

Се очекуваше реакција на Наполи во вториот дел, но актуелниот шампион на Италија не успеа да постигне гол. 

Пропуштеното го казни Копмајнерс кој во 88. минута ги постави конечните 3-0 за Аталанта.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани