Арсенал си купи нов голман

by
0 минути читање

Арсенал потпиша со нов голман, 28-годишниот Мет Тарнер во Северен Лондон доаѓа од МЛС, од клубот на Њу Ингланд Револушн. Тој треба да биде втора опција на голманската позиција за топчиите.

Тарнер ќе го носи дресот со број 30.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани