Арсенал потпиша со Зинченко: Се заљубив во овој клуб гледајќи ги Анри и Фабрегас

by
1 минути читање

Олександр
Зинченко е ново засилување за Микел Артета, 25 годишниот Украинец пристигнува
од редовите на Манчестер Сити.

Детали од
зделката не беа откриени, претходно медиумите пишуваа за трансфер вреден околу
32 милиони фунти.

„Ми се оствари
детскиот сон, кога бев мал, бев огромен фан на Арсенал. Уште од времето на
Тјери Анри и Сеск Фабрегас, уживав кога ги гледат тие натпревар, тој Арсенал.
Па очигледно се заљубив во овој клуб, возбуден сум и со нетрпение чекам да
почнам да играм за овој прекрасен клуб“
– рече Олександр Зинченко.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани