Арсенал направи нешто што не му успеало на ниту еден друг лондонски клуб (ФОТО)

by
1 минути читање

Арсенал го победи Фулам на Кревин Котиџ со 3-0 и со тоа направи историски успех кога се лондонските клубови во прашање, а ги има многу.

Арсенал стана првиот тим во историјата на англиската фудбалска лига со пет победи по ред во лондонските дуели на гостински терен без примен гол.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани