Арсенал го потврди ангажманот на Јуриен Тимбер, Ајакс ги откри деталите од трансферот

by
1 минути читање

Микел Артета го доби второто големо засилување ова лето, Арсенал попладнево соопшти дека на „Емирати“ пристигнува Јуриен Тимбер од Ајакс.

„Холандскиот репрезентативец Јуриен Тимбер му се придружи на Арсенал од редовите на Ајакс и се обврза на долгогодишен договор“ – гласеше известувањето на „топчиите“.

Ајакс ги откри деталите од зделката, Арсенал ќе плати 40 милиони евра за трансферот, плус додатни 5 милиони евра во бонуси.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани