Арсенал е подготвен да потроши 100 милиони евра за напаѓач

by
0 минути читање

Кристофер Нкунку имаше фантастична сезона во Лајпциг, а германскиот клуб нема намера да го продаде под 100 милиони евра, па можеби ќе бара и повеќе.

„Индепендент“ тврди дека Арсенал е подготвен да понуди трицифрена сума и да го сруши клупскиот рекорд.

Доколку не успеат да го добијат Нкунку, како втора опција се посочува Габриел Жесус кој би требало да ги чини двојно помалку.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани