Андер Ерера доби два натпревари суспензија

by
0 минути читање

Ерера во 35. минута беше исклучен од игра поради два жолти картони, според некои тоа беше престрога одлука на судијата која се покажа како клучна за поразот на Манчестер јунајтед.

ФА му одреди два натпревари суспензија поради тоа што ова е негово второ исклучување сезоната, во таква ситуација се додава уште еден натпревар казна на тој што треба да го добие поради двата жолти картони.

Тоа значи дека Ерера нема да игра на натпреварите против Мидлсброу и ВБА на кои нема да настапи и Златан Ибрахимовиќ кој исто така издржува суспензија.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани