Амири пристигнал во Лидс, го разгледал градот и решил да се врати во Леверкузен!

by
2 минути читање

Трансферот беше договорен, Амири за пет милиони евра требаше да потпише за Лидс.

Тој со приватен авион отпатувал во Лидс и заедно со своето семејство прошетал низ градот.

Откако видел каков е градот и тренинг центарот, му се јавил на Баер Леверкузен и им кажал дека се враќа таму, нема да потпише за Лидс.

@2024 – Сите права задржани