Алваро Мората во последен миг се пишмани и одби 40 милиони ерва за преселба во Саудиска Арабија

by bojan
1 минути читање
Мората

Алваро Мората ќе продолжи во Атлетико Мадрид, капитенот на Шпанија во последен миг се пишмани и го одби предлогот на Ал Кадсија вреден околу 40 милиони евра.

Ал Кадсија е новиот амбициозен проект од Саудиска Арабија и веќе потпиша со Начо од Реал Мадрид, и Коен Кастелс од Волфзбург, кој беше прв голман на Белгија на Европското првенство.

Клубот се надеваше дека ќе добие уште едно звучно име и практично беше договорен трансфер на Алваро Мората.

Сепак, капитенот на Шпанија во последен миг се пишмани и вчера реши да продолжи во Атлетико Мадрид.

Како што пренесува Релево, напаѓачот одбил предлог на Ал Кадсија вреден околу 40 милиони евра.

Обложувај се онлајн на натпреварите од ЕП на Моцарт и добиј бонус до 400 евра, регистрирај се ТУКА.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани