Алегри не демантира дека може да биде нов тренер на Арсенал

by
0 минути читање

Се погласни се шпекулациите дека Арсен Венгер може да замине по крајот на сезоната, со таквите вести стигнуваат и гласините за негови можни наследници.

Високо на листата котира името на Масимо Алегри, па токму тоа го прашаат италијанските новинари, дали ќе замине во Арсенал?

„Не демантирам ниту потврдувам“ – изјави Алегри за Медиасет Премиум.

„Сега сум фокусиран само на Јувентус. Секогаш во овој период од годината медиумите пишуваат дека заминувам дури и кога работите се одвиваат добро“ – претпазливо коментира искусниот тренер.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани