Алегри ја објасни одлуката да го отстрани Бонучи од тимот

by
2 минути читање

Зборувајќи на
средбата со новинарите, Масимо Алегри ги потврди најавите на медиумите од
Италија, Леонардо Бонучи од трибините на Драгао стадионот ќе го проследи
утрешниот дуел со Порто во Лигата на Шампионите.

„Да, утре Бонучи
ќе биде на трибините

рече стратегот на прес конференцијата. „Но ајде да не правиме голема работа од
сето ова
.

„Од почит кон
клубот, тимот и фановите, ова беше права одлука
.

„Случајот е
затворен. Лео е интелегентно момче и ја разбира ситуацијата. Ова е момент кој ќе биде корисен за во
иднина
.

„И јас имав
реакција која не беше на место, па затоа следната недела ќе донирам пари
.

Запрашан зошто
Бонучи е казнет а претходно Дибала и Лихтштајнер се извлекоа, Алегри вели: „Доколку
тој прв направеше инцидент веројатно немаше да биде казнет
.

„Таков е животот,
некој мора да плати!

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани