Аларм во репрезентацијата на Франција, двајца нови фудбалери „закачија“ вирус

by
1 минути читање

Продолжуваат проблемите за Дидје Дешам при подготовките за финалето во недела, двајца нови фудбалери „закачија“ вирус.

Како што пренесуваат медиумите, Рафаел Варан и Ибрахима Конате не се појавиле на денешниот тренинг поради настинка.

Кингсли Коман, кој имаше слични проблеми, исто така не работеше со преостанатиот дел од тимот. Поштедени беа и Орелиан Чуамени и Тео Ернандез, кои добија удари на дуелот против Мароко.

Дајот Упамекано и Адриен Рабио, кои беа први жртви на вирусот, се чувствуваат добро и ќе бидат подготвени за пресметката против Аргентина.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани